Człowiek Roku 2016 – Mecenas Janusz Kaczmarek

Wyróżnienie za wielokrotną pomoc mieszkańcom, którzy padli ofiarą bezprawnego działania lokalnych samorządowców

Mecenas Janusz Kaczmarek w uznaniu na polu praworządności został uhonorowany przez Redakcję ,,Wieści prosto z Gór” tytułem Człowieka Roku 2016. 

Wyróżnienie przyznane zostało byłemu Prokuratorowi Krajowemu za wielokrotną pomoc mieszkańcom, którzy padli ofiarą bezprawnego działania lokalnych samorządowców. Działania podejmowane przez Pana Janusza Kaczmarka inicjują wiarę w skuteczność dochodzenia należnych mieszkańcom praw.

W mijającym roku 2016 mecenas Kaczmarek ma na koncie wygraną w trudnym procesie opozycjonisty, którego próbowano ubezwłasnowolnić. Z sukcesem poprowadził również sprawę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczawnicy. Obecnie Redakcja pilotuje jeszcze pięć postępowań z udziałem mecenasa Kaczmarka. Trzy z nich to sprawy z powództwa limanowskiego przewoźnika Bogumiła Pietruchy.

Redakcja czekała aż pięć lat, aby przyznać Nagrodę Człowieka Roku komuś, kto by w pełni na nią zasługiwał. Taką osobą jest właśnie mecenas Janusz Kaczmarek, który od lat nie angażuje się w politykę. Nie waha się przed podejmowaniem trudnych spraw i niesie pomoc osobom bezradnym wobec działań lokalnej władzy.

Nagrodę mecenasowi Kaczmarkowi wręczył Paweł Znyk Wydawca ,,Wieści prosto z Gór” w Aries Hotel&Spa w Zakopanem.